کانکس, محصولات

کانکس دوبلکس

کانکس دوبلکس

کانکس دوبلکس چیست؟

کانکس دوبلکس یک کانکس مسکونی است که در دو طبقه ساخته شده است. یک اتاق ناهار خوری و یک آشپزخانه واحد دارد. . دارای یک دیوار مرکزی مشترک است و از دو واحد نشیمن، در کنار هم یا در دو طبقه، با ورودی های مجزا تشکیل شده است. در حالی که دو طبقه است، با هم فروخته می شود و متعلق به یک فرد است. ممکن است برای هر دو طبقه نقاط ورودی جداگانه داشته باشد. هرگز سه یا چهار طبقه نیست که در این صورت مالتی پلکس نامیده می شود.

در کشورهای غربی ،کانکس های دوبلکس حتی ممکن است دو خانواده را در خود جای دهد که در آن هر طبقه کاملاً یک خانه جداگانه است. Duplex ها می توانند قابلیت اجاره داشته باشند ، زیرا خانواده مالک همیشه می توانند یک بخش از املاک خود را به مستاجر اجاره دهند. در چنین مواردی ، ورودی جدا خواهد بود و یک دیوار مشترک خانه بزرگ را به دو قسمت تقسیم می کند. و احتمالا این کانکس هوشمند هم هستند.

کانکس دوبلکس
کانکس دوبلکس
blank
کانکس دوبلکس
کانکس دوبلکس
کانکس دوبلکس

تفاوت کانکس دو طبقه و دوبلکس

یک کانکس دوبلکس همیشه یک ساختار دو طبقه است اما ممکن است همه کانکس های دوطبقه در دو طبقه طبقه بندی نشوند. در دوبلکس ، طبقات از طریق یک راه پله به هم متصل می شوند ، در حالی که خصوصیات دو طبقه ممکن است مستقل از یکدیگر باشند و ممکن است متصل باشند یا نباشند.

تفاوت دوبلکس و ویلا

کانکس ویلا ممکن است یک ملک دو طبقه باشد یا نباشد و معمولاً از یک کانکس دوبلکس بزرگتر باشد. هر دو برای مقاصد مسکونی استفاده می شود . به طور کلی کانکس ویلا اولین انتخاب برای کسانی است که حریم خصوصی کامل را می خواهند. در واقع ، مفهوم ویلا به دوران روم برمی گردد ، زمانی که افراد ثروتمند و مشهور در تابستان ها به حومه شهر منتقل می شدند .

تفاوت کانکس دوبلکس با کانکس پنت هاوس

یک پنت هاوس در طبقه آخر یک کانکس یا یک ساختمان بزرگ قرار دارد. پنت هاوس یک کانکس مستقل لوکس است و همچنین می تواند یک سالن ورزشی و یک استخر با اندازه متوسط ​​داشته باشد. یک پنت هاوس اغلب کل طبقه آخر را به عنوان یک خانه مستقل اشغال می کند.

انواع کانکس های دوبلکس

طراحی کانکس دوبلکس می تواند شامل واحدهای نشیمن در کنار هم یا به صورت دو طبقه باشد. که عبارتند از:

کانکس Duplex استاندارد: کانکس دوبلکس که به صورت یک کانکس دو طبقه طراحی شده است که یک طبقه آن توسط پله به طبقه دوم متصل می شود. در یک کانکس دوبلکس، طبقه پایین شامل اتاق نشیمن و آشپزخانه است در حالی که طبقات بالا شامل اتاق خواب و اتاق بچه ها است.
کانکس Duplex همکف: کانکس Duplex به گونه ای طراحی شده است که در طبقات همکف کانکس ساخته می شوند که طبقات پایین رو به باغ بوده و شامل اتاق خواب ها می شود. طبقه فوقانی کانکس دوبلکس شامل اتاق نشیمن و آشپزخانه می باشد. این نوع کانکس های دوبلکس برای صاحبان خانه هایی که باغ ها را ترجیح می دهند و حیوانات خانگی دارند مناسب است.
دوبلکس کم ارتفاع: این طراحی کانکس Duplex شامل بالکن های بزرگ و اتاق زیر شیروانی در طبقه دوم است. معمولاً در مقایسه با انواع دیگر کانکس های Duplex، در مساحت کوچک‌تری ساخته می‌شود و ساخت این طرح‌ها و تصاویر کانکس دوبلکس کوچک، مستلزم تامل زیادی توسط معماران کانکس است که گروه مهندسی صنعتی کانیارکانتین این قابلیت را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =