کانکس, محصولات

کانکس سرامیکی

blank

تعریف کلی سرامیک

سرامیک (به انگلیسی: Ceramic) یک ماده جامد غیر فلزی غیر آلی است که از ترکیبات فلزی یا غیر فلزی تشکیل شده و با گرم شدن در دمای بالا شکل گرفته و سپس سخت شده‌است. به‌طور کلی، سرامیک‌ها موادی سخت، شکننده و مقاوم در برابر خوردگی هستند.نمونه‌های معمول آن سفال، ظروف چینی و آجر است.

گستره بلورینگی مواد سرامیکی از کاملاً جهت دار، تا شبه-کریستالی، شیشه ای شده، و گاهی حتی کاملاً اریخت (برای مثال شیشه) متغیر است. در بیشتر مواقع، سرامیک‌های پخته شده، شیشه ای یا نیمه-شیشه ای هستند، همان‌طور که در مورد ظروف سفالی، ظروف سنگینه و ظروف چینی مشاهده می‌شود. متغیر بودن تبلور و ترکیب الکترون در پیوندهای یونی و کووالانسی باعث می‌شود که بیشتر مواد سرامیکی عایق‌های حرارتی و الکتریکی خوبی باشند (تحقیقات گسترده‌ای در مهندسی سرامیک انجام شده‌است). با چنین طیف وسیعی از گزینه‌های ممکن برای ترکیب یا ساختار یک سرامیک (به عنوان مثال تقریباً تمام عناصر، تقریباً انواع پیوندها و تمام سطوح تبلور)، دامنه موضوع سرامیک‌ها بسیار گسترده‌است، و تعیین ویژگی‌های قابل شناسایی (برای مثال سختی، سفتی، هدایت الکتریکی و غیره) برای کل گروه دشوار است. سرامیک‌ها عموماً دارای خواصی از قبیل: دمای ذوب بالا، سختی بالا، رسانایی ضعیف، مدول الاستیسیته بالا، مقاومت شیمیایی بالا و شکل‌پذیری کم هستند، البته استثناهایی نیز وجود دارد (برای مثال سرامیک پیزوالکتریک، دمای انتقال شیشه، سرامیک ابررسانا و غیره). بسیاری از کامپوزیت‌ها مانند فایبرگلاس و الیاف کربن اگرچه حاوی مواد سرامیکی هستند اما از خانواده سرامیک‌ها محسوب نمی‌شوند.

اولین سرامیک‌های ساخته شده توسط انسان اشیا سفالی (به عنوان مثال گلدان یا ظروف) یا مجسمه‌های ساخته شده از خاک رس بودند، که یا به خودی خود یا با مواد دیگری مانند سیلیس مخلوط شده و در آتش تف جوشی و سخت شده‌است. بعدها سرامیک‌ها لعاب زده و پخته شدند تا سطوح صاف و رنگی ایجاد شود و تخلخل از طریق استفاده از پوشش‌های سرامیکی شیشه ای و آمورف بر روی زیرلایه‌های سرامیکی بلوری کاهش یابد.سرامیک‌ها امروزه شامل محصولات خانگی، صنعتی، و ساختمانی هستند و همچنین طیف وسیعی از هنرهای سرامیکی وجود دارد. در قرن بیستم، مواد سرامیکی جدیدی برای استفاده در مهندسی سرامیک پیشرفته، مانند نیمه هادی‌ها ساخته شد.

کانکس سرامیکی اشخاصی تمایل ندارند سازه شبیه به کانکس داشته باشندکانکس با نمای سرامیکی سفارش می دهندکه این سازه مانند سازه کانکسهای دیگر از مقاومت بالایی برخوردار است.

متریال سرامیک از موادی خیلی سخت و مقاوم در برابر خوردگی است و عمر بسیار بالا و مفیدی دارد.نمونه های آن که خیلی متداول است از ظروف چینی،سفال،آجر است.

سرامیکها معمولا دمای ذوب بالا،سختی بالا،رسانای ضعیف،مقاومت شیمیایی خیلی بالا و دارای تغییرشکل کم هستند که پیشنهاد خوبی برای ساخت کانکس است.

کانکس سرامیکی
کانکس سرامیکی کرم رنگ
کانکس سرامیکی عالی
کانکس سرامیکی
کانکس سرامیکی
کانکس سرامیکی مدرنی
کانکس سرامیکی
کانکس سرامیکی کانیار
کانکس سرامیکی

متریال کانکس سرامیکی

  1. شاسي اصلي بسته به اندازه دستگاه از تير آهن هاي نمره 14، 16،18 از نوع درجه يك اصفهان .
  2. پروفيل از قوطي 40× 40 و 80 × 40 سنگين ساوه  .
  3. پوشش كامل از ضد زنگ در استراكچر ( اسكلت ) .
  4. استفاده از 4 قلاب ميلگردي جهت سهولت در بارگيري و حمل و نقل كاراوان .
  5. ورقهاي بدنه از نوع گالوانيزه رنگ کوره ای  به صورت شادولاين با ضخامت 5/0.
  6. ورقهاي سقف كانكس از گالوانيزه با ضخامت 5/0ساده.
  7. عايق از نوع پلی استایرن 4 نسوز با دانستیه بالا.
  8. نماي دروني از جنس PVC   تولید شرکتهای کمپارس و…( طرح چوب ) .
  9. درب از جنس  UPVC   دوجداره   .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شانزده =