محصولات

کانتینر

کانتینر

کانتینر:

یک کانتینر بین وجهی، که اغلب کانتینر حمل و نقل یا کانتینر بار نامیده می شود، یک کانتینر حمل و نقل استاندارد شده بزرگ است که برای حمل و نقل بار بین وجهی طراحی و ساخته شده است، به این معنی که این کانتینرها می توانند در انواع مختلف حمل و نقل – از کشتی به ریل تا کامیون – بدون تخلیه استفاده شوند. و بارگیری مجدد محموله آنها، بین وجهی عمدتاً برای ذخیره و حمل و نقل مواد و محصولات به طور کارآمد و ایمن در سیستم حمل و نقل کالای بین‌وجهی کانتینری استفاده می‌شوند، اما تعداد کمتری از آنها در استفاده منطقه‌اکانتینرهای نیز وجود دارد. این ظروف با نام های مختلفی شناخته می شوند. تنها بر اساس اندازه، تا 95 درصد از کانتینرهای چندوجهی با استانداردهای ISO مطابقت دارند، [و می توان آنها را رسما کانتینر های ISO نامید. بسیاری از نام‌های دیگر به سادگی عبارتند از:کانتینر، محموله یا کانتینر بار، کشتی‌رانی، دریایی کانتینر یا اقیانوسی، ون کانتینری یا ون دریایی، قوطی دریایی یا C can، یا MILVAN، SEAVAN، یا RO/RO. ] اصطلاح CONEX (جعبه) نیز از نظر فنی استفاده نادرست از نام یک سلف مهم کانتینرهای بین المللی ISO است، یعنی جعبه های فولادی بسیار کوچکتر CONEX قبلی که توسط ارتش ایالات متحده استفاده می شد.

کانتینرهای بین وجهی در انواع مختلف و تعدادی اندازه استاندارد وجود دارند، اما نود درصد ناوگان کانتینری جهانی را به اصطلاح کانتینرهای «بار خشک» یا «کاربرد عمومی» تشکیل می‌دهند، جعبه‌های مستطیلی بسته بادوام، ساخته شده از زنگ. فولاد کورتن بازدارنده؛ تقریباً تمام 8 فوت (2.44 متر) عرض، و 20 یا 40 فوت (6.10 یا 12.19 متر) طول استاندارد، همانطور که توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) استاندارد 668:2020 تعریف شده است.ارتفاع استاندارد جهانی 8 فوت و 6 اینچ (2.59 متر) و 9 فوت و 6 اینچ (2.90 متر) است – دومی به عنوان ظروف High Cube یا Hi-Cube (HC / HQ) یا Hch شناخته می شود.و همچنین کانتینرهای 20 فوت در ابعاد 2.40*6 و 40 فوت در ابعاد 2.40*12 در استاندارد جهانی می باشد.

کانتینرهای مدرن 40 فوتی که برای اولین بار در اوایل قرن بیستم اختراع شد، در دهه های 1960 و 1970 تحت نوآوری های کانتینری سازی شرکت کشتیرانی آمریکایی SeaLand تکثیر شدند. درست مانند جعبه‌ها و پالت‌های مقوایی، این کانتینرها وسیله‌ای برای بسته‌بندی محموله‌ها و کالاها در محموله‌های بزرگ‌تر و یکپارچه هستند، که می‌توان آن‌ها را به راحتی جابه‌جا کرد، جابه‌جا کرد و روی هم چید و در یک کشتی یا حیاط بسته می‌شود. کانتینرهای بین وجهی تعدادی از ویژگی‌های کلیدی ساختمانی را به اشتراک می‌گذارند تا در برابر فشارهای حمل‌ونقل بین‌وجهی مقاومت کنند، حمل و نقل آن‌ها را تسهیل کرده و امکان انباشتن آن‌ها را فراهم کنند، و همچنین از طریق علامت گزارش منحصربفرد ISO 6346 قابل شناسایی هستند.کانتینرها بر اساس سلامت و تاریخ تولید سنجیده و قیمت گذاری می شود.

در سال 2012، حدود 20.5 میلیون کانتینر با انواع مختلف در جهان وجود داشت که مناسب محموله های مختلف باشد. . روش‌های جایگزین غالب حمل‌ونقل، محموله‌های فله – اعم از گاز، مایع یا جامد- را حمل می‌کنند. با فله بر یا کشتی تانک، ماشین تانک یا کامیون. برای حمل و نقل هوایی، از دستگاه های بار واحد با وزن سبک تر استفاده می شود.

 

 

کانتینر
کانتینر سلامت
کانتینر عالی
کانتینر مقاوم

انواع کانتینر

قیمت کانتینر

قیمت کانتینرها بسته به ابعاد و سلامت،تاریخ تولید آن دارد.

کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی یکی از مقاومترین سازه در برابر سیل،زلزله،باد است که ضدآب،ضدآتش می باشد.

کانتینر مسکونی

کانتینر فروشگاهی

اشخاص دوست دارند سازه علاوه بر زیبایی و حمل آسان،از مقاومت بالایی برخوردار باشد که کانتینر فروشگاهی تمام این ویژیگیها را دارا می باشد.

کانتینر فروشگاهی

کانتینر مدیریتی و اداری

کانتینر مدیریتی  آن دسته از سازه هایی است که در بین سازمانها،ادارات،پروژه های عمرانی و معدنی طرفداران بسیاری دارد.

کانتینر اداری-مدیریتی

کانتینر نگهبانی

کانتینر نگهبانی یک سازه بسیار مهم برای نظارت و امنیت است که می تواند علاوه بر راحتی برای اشخاص به دلیل مقاومت بالایی که دارد می تواند امنیت جانی و مالی افراد را تضمین کند.

کانتینر نگهبانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =